İLAHİYAT PLATFORMU HAKKINDA

 

Amatör bir ruhla yola çıkan bu sitenin amacı bütün akademisyen ilâhiyatçıları bir adreste buluşturarak birbirleri ile irtibatlarını sağlamaktır.

Her sahada olduğu gibi akademik araştırmalarda da o güne kadarki birikimden faydalanmak verimlilik ve ilerleme kaydetmenin temel şartlarındandır. Bunun için de yapılmış, yapılmakta olan ve yapılması planlanan çalışmalardan haberdar olmak gereklidir.

Yurdumuzda öğrenci alan ilâhiyat fakültelerinin 100'ü aştığı dikkate alındığında her bir ana bilim dalındaki elemanların birbirlerinden haberdar olmalarının epeyce zorlaştığı kabul edilir sanırım.

Bu sebeple, özellikle fakülte mensubu olan bütün ilâhiyatçı akademisyenleri bir sitede toplamak ve birbirleri ile irtibatlarını sağlamak istedim, bir ekip çalışması yapıp her ana bilim dalını en az bir arkadaşın üstlenmesini arzuladı idim, yıllarca da bu sayfada bir heyet listesi barındırdım, ama yine kendi başıma kaldığımı itiraf etmek durumundayım.

Hedeflerimden vazgeçmiş değilim ama bu site için, vakit kıtlığı sebebiyle, bir sınırlamaya gittim.
Artık www.kelam.org ve  www.mezhep.org  örneklerinde olduğu üzere her bir ana bilim dalının kendi sitesini inşa etmesini teşvik etmekle yetiniyorum.

Gayret bizden, tevfik Allah'tandır.

İlâhiyat Platformu
adına editör
Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR


Son Güncelleme: 08.08.2019